Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2011

Numer raportu Data raportu Temat raportu
66/2011 2011-07-20 Zakup udziałów w holdingu ICOS / Theysohn z branży automotive

Zarząd Boryszew S.A., w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 47/2011 z dnia 24 maja 2011 roku oraz nr 56/2011 z dnia 29 czerwca 2011 roku, informuje, iż Centermedia Sp. z o.o., spółka w 100% zależna od Boryszew S.A. podpisała w dniu dzisiejszym umowę nabycia 100% udziałów w spółce ICOS GmbH , za kwotę 2,1 mln Eur.
Warunkiem zawieszającym jest uzyskanie pozytywnej decyzji urzędu antymonopolowego w zakresie koncentracji. Boryszew S.A., na europejskim rynku produkcji elementów z tworzyw sztucznych w technologii wtrysku, był praktycznie nieobecny.

ICOS jest 100% właścicielem spółek Theysohn Kunstoff GmbH w Salzgitter i Theysohn Formenbau GmbH w Lagenhagen k/Hannoveru.

Theysohn Kunstoff to wieloletni dostawca części samochodowych produkowanych w technologii wtrysku do modeli koncernu Volkswagen, takich jak VW Passat, VW Tiguan, VW Golf, VW Polo, Seat Ibiza i wielu innych. Firma specjalizuje się w produkcji dużych elementów z tworzyw sztucznych, takich jak nadkola, elementy drzwi i osłony podwozia zarówno dla samochodów osobowych jak i ciężarowych. Przychody Theysohn Kunstoff w 2010 roku były na poziomie 48 mln Eur.

Theysohn Formenbau to uznany producent form do produkcji w technologii wtrysku, głownie do przemysłu samochodowego i opakowań o przychodach w 2010 roku na poziomie 11 mln Eur.

Posiadanie specjalistycznego zaplecza technologicznego w Niemczech, w okolicy zakładu Volkswagena w Wolfsburgu, ułatwi Grupie Boryszew dalszą ekspansję na rynku automotive, zwłaszcza we współpracy z niemieckimi producentami samochodów.

Podpisy:
Małgorzata Iwanejko – Prezes Zarządu

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »