Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2011

Numer raportu Data raportu Temat raportu
90/2011 2011-10-22 Nabycie aktywów przedsiębiorstwa WEDO

W nawiązaniu do raportu bieżącego nr 80/2011 z dnia 16 września 2011r. oraz nr 85/2011 z dnia 30 września 2011r. Zarząd Boryszew S.A. (Spółka) informuje, iż w dniu 21 października 2011r. została zawarta pomiędzy syndykiem masy upadłości a spółką w 100% zależną od Boryszew S.A. umowa nabycia aktywów przedsiębiorstwa WEDO Formenbau und Kunststoffverarbeitung GmbH z siedzibą w Niemczech (WEDO), za kwotę prawie 2 mln Euro.
W skład nabywanych aktywów wchodzą m.in.:
- środki trwałe,
- wartości niematerialne łacznie z własnością intelektualną,
- majatek obrotowy,
- umowy z pracownikami,
- kontrakty.

Warunkiem zawieszającym jest uzyskanie pozytywnej decyzji urządu antymonopolowego w zakresie koncentracji.

WEDO jest wysoko wyspecjalizowaną narzędziownią ściśle zintegrowaną z przedsiębiorstwami Grupy AKT (nabyta przez Spółkę w sierpniu 2011r.) świadczącą usługi konstrukcyjne, projektowe, R&D oraz produkcji form – zarówno dla AKT i klientów z sektora automotive, jak i innych spoza tego sektora.
WEDO to producent światowej jakości form i urządzeń do produkcji części plastikowych w technologii wtrysku, zatrudniający około 100 osób, z własnym zespołem konstruktorów.

Przejęcie WEDO wzmocni wyjątkową pozycję Grupy Boryszew i Grupy AKT jako kompletnego dostawcy części plastikowych od usług projektowania, R&D do produkcji finalnych elementów w sektorze automotive.

Podpisy:
Małgorzata Iwanejko – Prezes Zarządu
Paweł Miller – Członek Zarządu

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »