Notowania


Kontakt RI


Ważne linki


Raporty bieżące Powrót >

2011

Numer raportu Data raportu Temat raportu
92/2011 2011-10-27 Boryszew Oddział Maflow dostawcą do nowej platformy Volkswagena (MQB) i Bentleya

arząd Boryszew S.A. informuje, iż w dniu 26 października 2011 roku Spółka powzięła informację, iż Boryszew S.A. Oddział Maflow w Tychach został ostatecznie nominowany przez Skoda Auto a.s. z siedzibą w Mlada Boleslav (Grupa VW) na dostawcę elementów systemu klimatyzacji do nowej platformy pod nazwą MQB.

 

Start produkcji planowany jest w marcu 2012 roku a zakończenie w 2018 roku.

 

Szacunkowa wartość kontraktu w tym okresie wynosi 64 mln EUR.

 

Ramowa umowa z Grupą VW przewiduje możliwość naliczenia istotnych kar dotyczących jakości i terminowości dostaw.

 

 

Ponadto w dniu 26 października 2011 roku Spółka powzięła informację, iż Boryszew S.A. Oddział Maflow w Tychach został ostatecznie nominowany przez Bentley Motors z siedzibą w Wielkiej Brytanii (Grupa VW) jako dostawca do projektu BY621 – model Bentley Continental.

 

Szacunkowa wartość kontraktu w okresie 2012-2019 wynosi 1,3 mln EUR.

 

 

Łączną wartość kontraktów z Grupą Volkswagen zawartych w ciągu ostatnich 12 miesięcy przez Grupę Boryszew, Emitent szacuje na ok. 112 mln EUR.

 

 

Kryterium uznania umowy (kontraktu) za znaczącą jest łączna wartość kontraktów na dostawy do Grupy VW, przekraczająca 10% przychodów ze sprzedaży Grupy Boryszew.

 

 

MQB jest nową i bardzo zaawansowaną technologicznie platformą dla takich modeli aut jak m.in.: VW Golf, Skoda Octavia, Audi A3.

 

W najbliższych latach w całym koncernie VW na bazie MQB produkowanych będzie ponad 30 modeli aut klasy kompaktowej i średniej.

 

Dzięki nominacji do platformy MQB, Grupa Boryszew / Maflow staje się aktywnym uczestnikiem postępu technologicznego w sektorze automotive na najwyższym światowym poziomie.

 

 

 

 

Podstawa prawna

 

§ 5 ust. 1 pkt 3 RO

 

 

Małgorzata Iwanejko – Prezes Zarządu

Do góry

Jeżeli masz do nas jakieś pytanie, wypełnij formularz. Odpowiemy najszybciej jak to będzie możliwe


Więcej »